Jak się dowiedział portal money.pl od Jeronimo Martins 5 sklepów popularnej “Biedronki” będzie otwartych także w niedziele wolne od handlu.

Jednym z nich jest sklep zlokalizowany właśnie u nas w mieście. Pozostałe to dwa w stolicy – na dworcach Warszawa Centralna i Wschodnia – oraz po jednym w Krakowie i Poznaniu.

“Zgodnie z przepisami prawa oraz wytycznymi Państwowej Inspekcji Pracy, placówki zlokalizowane na dworcach i w miejscach obsługi podróżnych mogą być otwarte również w niedziele wolne od handlu” – podkreśla Mierzwa.

Decyzja Jeronimo Martins o otwarciu sklepów w niedzielę stanowi istotny zwrot w polityce właściciela największej sieci detalicznej w Polsce. Wcześniej firma planowała zamknąć wszystkie sklepy, także te na dworcach, ze względu na problemy interpretacyjne.

Przełomowe znaczenie miała niedawna deklaracja przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy. Podczas konferencji Anna Martuszewicz, wicedyrektor departamentu prawnego w Głównym Inspektoracie Pracy uznała, że sklepy takie jak Biedronka na dworcach mogą być otwarte w siódmy dzień tygodnia.

Otwarcie Biedronki na Dworcu może być także szansą dla obiektu, który w niedzielę wolne od handlu będzie pępkiem miasta. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

źródło: money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *