W tym roku na Rynku i w jego okolicach może zostać ustawionych aż 11 kawiarenek. Jest to rekordowa liczba od lat. Prym wiedzie FADO CAFE, które lokalizując się w ulicy Reja zapoczątkował nową jakość tychże ulicznych kafejek. W ślad za nim podąża Kawiarnia Czerwony Rower i inne lokale.

Fot. Piotr Bilski
Fot. Piotr Bilski
Fot. Piotr Bilski
Fot. Piotr Bilski
Uliczki w Agueda
Uliczki w Agueda

Brawo. Dodatkowo właściciele Fado Cafe zapowiadają, że będzie u nas jak na uliczkach w Agueda. Uroczo będzie tego lata na mieście.

Jednocześnie należy liczyć się z pewnym przeorganizowaniem życia wokół Starego Miasta. A mianowicie po raz pierwszy (nie uwzględniając okresu remontowego) Rynek zostanie wyłączony z ruchu kołowego na tak długi okres czasu. Co będzie skutkowało objazdami. Wprowadzone ono zostaną już 14 kwietnia. Nowa organizacja ruchu w okolicach Starego Miasta.

Mamy również nadzieję, że nauczeni zeszłorocznym pożarem urzędnicy będą bardziej wymagający wobec wymogów P-Poż.
Jako redaktorzy również chcielibyśmy przekazać właścicielom kawiarni, że życie trwa także przed 10-tą rano. W okresie wakacji można by otworzyć swoje salony np. 6.30.
Może za kilka lat takich miejsc będzie więcej. Np. na deptaku na Mickiewicza, Rybnym Rynku, Kartoflaku i w innych miejscach tego pięknego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *