W lipcu spółka prawa handlowego jaką jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami odkupiła transakcją wymienną Stary Młyn przy ul. Młyńskiej. Wiele osób oskarża Prezesa spółki o ukrywanie jaką kwotę zapłacili za kupno młyna. Otóż Pan Zenon Różycki pod jednym z komentowanych już wcześniej artykułów ujawnił sprawę. Zresztą dla chcącego nic trudnego, wystarczy czasem poszukać w sieci.
Ostatnią znaną ceną za młyn jest 600 tys. zł (wystaiony w 2012 rok) (oferta wystawiona w biurze nieruchomości MARK NIERUCHOMOŚCI). Jednak jak znamy rzeczywistość za każdym razem odbywają się negocjację i cena spada (nie wzrasta wg niektórych radnych). Przypuszczalnie młyn przeszedł w ręce MPGN-u za wartość ok. 400 tys. zł…
Skąd taki wynik? Skoro w zamian za oddano kamienicę niezamieszkałą wycenioną na 300 tys. zł (przeznaczoną w ty roku na sprzedaż) oraz przeznaczono pieniądze(ok. 100 tys. trzeba by było tam włożyć), które miały iść na remont Ośrodka w Łebie (niestety głosami radnych, obiekt nadal pozostanie pozostawiony samemu sobie).

Skoro już jest po transakcji… to mimo cieszenia się, że ktoś się tym zaopiekuje to jest czysty atak polityczny na Prezesa.
No i jeszcze jedno… grudziądzanie mamy słabą wizję rozwoju miasta… Może dlatego mamy to co mamy.

Przemysław Berliński
p.s. Czekam kiedy radni powiedzą, a lud im przyklaśnie, że Prezes za publiczne pieniądze domy publiczne otwiera.

Zdjęcie pochodzi z zasobów Internetowej Telewizji Miejskiej

One thought on “Jak to jest z tym Młynem…”

  1. Nie widzę problemu aby zadać pytanie wprost P.Prezesowi ( w ramach dostępu do informacji publicznej – oj , nie da rady bo MPGM to teoretycznie prywatna spółka z o.o. ) o cenę zakupu a może , co ważniejsze – “Z jakim pomysłem wiąże się zakup tej nieruchomości” ??? Moim zdaniem poprzedni właściciel oddał by toto za przysłowiową złotówkę aby pozbyć się kłopotu i nie płacić podatków od obiektu bez perspektyw na realny dochód z jego użytkowania na dowolną funkcję miejską !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *